Головна ЛІКУВАННЯ Соціальна гомеопатія
Соціальна гомеопатія

І.В. Хасанова, Україна, м. Київ Вісник Гомеопатичної медицини

"Гомеопатія - це терапія особистості,
заснована на індивідуальному
сприйнятті пацієнта".
"Гомеопат у всіх обставинах
повинен мислити гомеопатично".
Т.Д. Попова

1.Парадокси бізнесу
Одна моя знайома, молода бізнес-леді, при зустрічі поскаржилася на те, що їй не щастить у бізнесі. Причину свого невезіння вона вбачала в своїй "незрозумілій поведінці". Всякий раз, ґрунтовно готуючись до укладання договорів з партнерами та прораховуючи наперед всі можливі варіанти, вона йшла на ведення переговорів тільки тоді, коли остаточно переконувалася в їх вигоді та безпеці.
Однак коли справа доходила до безпосереднього підписання контракту, вона раптом несподівано змінювала рішення, звинувачуючи партнерів в нечесності. Подібні ситуації неодноразово повторювалися, і, в підсумку, за моєю знайомою закріпилась слава скандалістки. Це дуже заважало бізнесу, так як знайти надійних партнерів після серії скандалів було нелегко. Вона не могла знайти розумне пояснення своїм вчинкам. Їй здавалося, ніби внутрішній голос змушує її йти наперекір наміченій меті.
Ділове життя молодої жінки буквально на очах почало змінюватися на краще завдяки прийому Anacardium 200CH (два рази на тиждень). Ці ліки усунули роздвоєння волі і пов'язане з цим бажання звинувачувати і скандалити.
Вирішити вибір на користь Anacardium мені допомогло знання деяких фактів з її біографії, в яких відчувалася жорстокість. Моя знайома завжди зневажливо висловлювалася про колишнього чоловіка, що проживає з нею в одній квартирі. Вона з великим задоволенням демонструвала йому своїх нових шанувальників і при кожній нагоді любила підкреслити, що заробляє набагато більше за нього. Мені згадалася також її красуня кішка, кошенят якої вона щорічно топить в Дніпрі, навіть не намагаючись їх кому-небудь віддати.
Добре відомо, що всі симптоми Anacardium полегшуються під час їжі. Для такої людини важливо ніколи не бути голодним, тому я порадила своїй знайомій переносити підписання ділових контрактів на післяобідню годину і завчасно замовляти в офіс піцу.

2. Хворіти на туберкульоз соромно? (Сімейна таємниця)
Пацієнтка прийшла на прийом в супроводі чоловіка. Чоловік повірив в гомеопатичний метод після швидкого полегшення артритних болів і на цей раз захотів полікувати дружину. Приємна в спілкуванні, немолода огрядна жінка з красивою сивиною скаржилася на болі в шлунку, які помітно посилилися після недавно проведеного курсу базисної противиразкової терапії з приводу ерозивного гастродуоденіту.
До моменту нашої зустрічі пацієнтка припинила прийом усіх алопатичних ліків і покладала надії на гомеопатію. Вона сказала, що їй дуже важко дотримуватися дієти, оскільки ніколи не страждала на відсутність апетиту і була не дуже перебірливою в їжі, хоча любила поласувати смаженою свининою, копченостями, молоком. Тепер же будь-який прийом їжі викликав у неї болі і важкість у шлунку.
Жінка була мерзлячок і останнім часом стала часто хворіти застудами, після яких її довго не покидали слабкість і пітливість. У присутності чоловіка вона не згадала про перенесений в дитинстві туберкульоз легенів і лише сказала, що росла худорлявою, хворобливою дівчинкою, схильною до  частих бронхітів та пневмонії.
Не маючи інформації про "туберкульозне минуле" пацієнтки, я все ж призначила їй нечасті прийоми Tuberculinum 200.
Обличчя пацієнтки виражало розчулення, коли вона розповідала про те, як, будучи дружиною військовослужбовця, часто переїжджала з місця на місце. При цьому вона настільки барвисто описувала красу Байкалу, немов повернулася звідти вчора. Жінку дуже засмучувало, що зараз вона не може дозволити собі подорожувати. Перший прийом Tuberculinum викликав у неї нападоподібний кашель.
На повторної консультації, що відбулася через десять днів, пацієнтка сказала: "Перші три дні я кашляла 24 години на добу!". При цьому вона з радістю відзначила, що її зовсім перестав турбувати шлунок: "Доктор, тепер у мене нічого не болить, я можу їсти все, що забажаю. Вибачте, минулого разу я не змогла розповісти вам про те, що в дитинстві хворіла на туберкульоз легень. Мій чоловік нічого не знає про це. І ще: моя старша сестра померла від туберкульозу ". Пацієнтка залишилася дуже задоволена гомеопатичним лікуванням, незважаючи на те, що їй довелося пережити загострення у вигляді болісного кашлю.

3. Виведення з запою
Одного разу мені вдалося поліпшити сімейну обстановку в родині моєї подруги, батько якої страждає на хронічний алкоголізм. Подруга зайшла до мене в гості і поділилася наболілим. Тема для розмови була доволі незручною, але вона сама захотіла про це розповісти. Я стала уважно слухати, лише зрідка задаючи обережні питання.
Її батько - високий, блакитноокий, світловолосий чоловік, що зберіг, незважаючи на пенсійний вік, струнку фігуру - перебуваючи в черговому запої, починає знущатися з матері. Подруга побоюється залишати матір наодинці з батьком, оскільки раніше траплялися побої, проте змушена ходити на роботу, постійно переживаючи за те, що відбувається вдома за її відсутності. Зараз побоїв нібито немає, здебільшого - загрози і знущання, але обстановка родині залишається нестерпною.
Батько п'є змолоду, в стані сп'яніння завжди прагнув принизити мати, яка дуже боялася його, але терпіла. Коли за матір заступалась дочка, він ніяковів перед нею. При втручанні дільничного тікав з дому. Одного разу він пройшов примусове лікування, але це дало лише тимчасовий результат.
В даний час запої почастішали, батько прогулює роботу і щодня п'є. Він завжди п'є сам, на одинці. Сам купує горілку, ховає її під подушку, засинає разом з пляшкою, а, прокидаючись, сьорбає з неї маленькими ковточками.
На питання про те, чим батько хворів раніше, подруга відповіла: "Нічим, тільки на хронічний алкоголізм". Я спробувала з'ясувати, чи бували у нього печії, запори, але вона роздратовано відповіла: "Ні".
Регулярне випорожнення кишківника батька рано вранці будить мою подругу краще будь-якого будильника, коли він, проходячи повз її кімнати, прямує до вбиральні.
На питання, які хвороби їй відомі в роду, моя подруга відповіла, що погано знає батьківський рід. Батько був молодшим, шостою за рахунком дитиною в сім'ї; в даний час з рідними сестрами практично не спілкується.
Дідусь також страждав на алкоголізм, помер давно, коли батько був ще дитиною. По селу ходили чутки, ніби бабуся отруїла  чоловіка-алкоголіка щурячою отрутою, підсипавши отруту в самогон. Вона померла два роки тому, проживши вісімдесят років. Батько їздив у рідне село навідувати матір, але ніколи не залишався там на ніч: навіть взимку, коли рано темніло, вважав за краще йти до електрички лісом, але тільки не ночувати в рідній домівці.
Подруга розповіла, що батька переслідує страх отруєння. Він завжди сам заварює собі чай, ніколи не їсть поза домом, вимагає, щоб борщ варився в його присутності, сам купує продукти. На думку про Arsenicum album мене наштовхнуло незвичайне вживання горілки - наодинці, маленькими ковтками. Коли я сказала подрузі, що батькові треба дати гомеопатичні ліки, вона відповіла, що це неможливо, оскільки він дуже обережний.
Я отримала ще одне підтвердження на користь Arsenicum album, дізнавшись про надзвичайну скупість цієї людини. Подруга розповіла мені, що, сидячи за столом, він може запитати у дружини: "Ось, ти сіла вечеряти. А на цю вечерю заробила ?!" Батько вимагає від матері, щоб та оплачувала половину рахунку за квартиру. Скупість була властива йому ще в молодості: коли дружина перебувала в декретній відпустці, він щодня вимагав від неї повного звіту про витрати, включаючи п’яти копійковий проїзд в міському транспорті.
З плином бесіди мені все більше і більше хотілося дати йому гомеопатичні ліки. В "арсенікальную" сукупність симптомів укладалася також тривога про власне здоров'я, яка виражалася в регулярному відвідуванні ендокринолога зі здачею аналізів крові і сечі на цукор, оскільки одного разу у нього був виявлений цукор крові, що відповідав верхній межі норми.
За моєю порадою подруга інсценувала прихід гостей, залишивши на столі недопиту пляшку горілки, в яку було додано 12 крупинок Arsenicum album 200. Вона пішла проводжати гостей, а коли повернулася додому, знайшла порожню пляшку з-під горілки і міцно сплячого батька. На ранок він встав, одягнувся і як ні в чому не бувало пішов на роботу. Запій скінчився.
Я не беруся стверджувати, що зможу повністю позбавити батька моєї подруги від хронічного алкоголізму, а також від страху отруєння і смерті, але те, що я дізналася від неї через три місяці після нашої бесіди, вселяє в мене оптимізм: за весь цей час батько жодного разу не торкнувся горілки!