Головна СТАТТІ ГОМЕОПАТІЯ ПРОТИ ГРИПУ
ГОМЕОПАТІЯ ПРОТИ ГРИПУ

Любов Бадья «Дзеркало тижня»

Ми стоїмо на порозі грипу «Сідней», який захопив уже багато країн Західної Європи, велику частину Росії. Цей різновид грипу ще не відвідувала Україну, тому імунітету до нього у нас немає.

Як же вберегтися від захворювання або хоча б полегшити його перебіг, уникнути ускладнень?

Масова імунізація населення проти грипу цього року, з причин економічних, проведена не буде. Залишаються засоби неспецифічної профілактики грипу та інших гострих респіраторних захворювань. Серед цих коштів, з досвіду минулих років, гідне місце можуть зайняти гомеопатичні ліки. Вони мають ряд переваг, які в останні десятиліття привернули увагу до гомеопатії в усьому світі. У першу чергу - це відсутність алергічних, токсичних та інших побічних дій при високій терапевтичній ефективності. Іншим незаперечною перевагою гомеопатичних препаратів є їх низька вартість, особливо препаратів вітчизняного виробництва, які виготовляються за класичними методиками і не поступаються за ефективністю закордонним аналогам.

Ліки в гомеопатії виготовляються з рослинного, мінерального і тваринного сировини за спеціальною технологією, в результаті чого виходять малі дози біологічно активних речовин. Надаючи на організм неспецифічне протигрипозне вплив, ці ліки підвищують захисні властивості слизових оболонок дихальної системи, підвищують неспецифічну резистентність організму в цілому, санують вогнища хронічної інфекції, підвищують стійкість до впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища. Під час грипу та інших простуд гомеопатичні препарати полегшують перебіг захворювання, зменшують симптоми інтоксикації, лихоманки, запобігають важкі ускладнення.

Для профілактики і лікування грипу застосовуються багато препаратів з гомеопатичного арсеналу. Високоефективним є препарат «Аконіт», що виготовляється з рослини борець ріповидний. «Аконіт» знизить температуру, зменшить інтоксикацію при захворюванні, підвищить стійкість організму до дії сирого зимового холоду. Препарат з арніки гірської «Арніка» особливо показаний при тяжкому перебігу грипу, з геморагічними ускладненнями, на тлі прийому «Арніки» захворювання протікає легше, швидше відновлюються сили після одужання. Препарати «Белладонна», «Фітолакка», «Гепар сульфур» показані при виражених катаральних явищах при грипі, при ускладненні грипу декомпенсацією хронічного тонзиліту. Прийняті з метою профілактики, ці ліки сприяють санації носоглотки і, отже, підвищують стійкість до інфікування. Аналогічну дію надають препарати «Бріоні», «Іпекакуана» у пацієнтів, які страждають хронічними захворюваннями бронхів.

Ці та ряд інших не менш ефективних ліків входять до складу комплексних гомеопатичних препаратів вітчизняного виробництва «Антигрипін», «Бронхо-гран», «Ангін-гран», призначені для профілактики і лікування грипу та ГРЗ. При важкому перебігу грипу прийом цих ліків можна поєднувати з будь-якими іншими методами профілактики та лікування.