Головна ЛЕЧЕНИЕ Гомеопатія в неврології
Гомеопатія в неврології

Бадья Олена Анатоліївна

гомеопат, невролог, невроотолог

Гомеопатія – це не панацея і тому має межі своїх можливостей. Ці межі досить широкі, якщо правильно ними розпоряджатися. Гомеопатичні препарати можливо використовувати як єдиний метод лікування або у поєднанні з фармацевтичними препаратами, фізіотерапією та іншими методами. Правильне та грамотне поєднання різних методів тільки на користь пацієнтам.

Проблем, що їх доводиться вирішувати неврології, досить багато. Розберемо деякі з них.

Головні болі (точніше болі голови) та мігрені

Болі голови гомеопатія лікує досить успішно та може конкурувати з офіційною медициною.

В моїй практиці невролога досить багато пацієнтів таку скаргу не вважають за потрібне пред’являти. Вони приходять вирішити «більш нагальні проблеми», а болі голови можна зняти анальгетиками…

Болі голови – це один з симптомі найрізноманітніших захворювань як нервової системи так і інших органів та систем. Гомеопатії під силу вирішити ці проблеми і тим самим полегшити страждання… Можливий підбір гомеопатичного монопрепарату для зняття болю голови (як швидкопомічний).

Мігрені – це особливий розділ в неврології. Мігрені досить погано лікуються традиційними засобами, ремісії несталі. Гомеопатичне лікування довготривале, але дає сталі ремісії, зменшення інтенсивності болю, дає змогу зняти напад мігрені аналгетичними засобами (що зазвичай зробити не вдається). Частині пацієнтів вдається підібрати гомеопатичний препарат для знаття нападу мігрені.

Терміни лікування різні. Від декількох тижнів до декількох років (якщо мова про спадкову мігрень).

Інсульти (ішемічні та геморрагічні)

Даний вид патології має декілька етапів розвитку. На різних етапах потрібний різний підхід.

В гострій фазі (на початку) потрібне стаціонарне лікування! Офіційна медицина тут має більше можливостей та ресурсів в дуже стислі строки врятувати не тільки здоров’я, але й життя пацієнту (як при ішемічному, так і при геморрагічному інсульті).

А далі сама офіційна медицина може дати менше, ніж у поєднанні з гомеопатією. Так, саме у поєднанні.

На етапі формування рубця на місці інсульту гомеопатичні препарати дають можливість відновити клітини по краю «території судинної катастрофи», що пошкоджені, але живі. Зона «рубця» менш груба, як наслідок – менше функцій порушено. А якщо сюди ще додати той факт, що такі пацієнти мають «букет» захворювань і їм можна не всі препарати, що потрібні за протоколом – гомеопатія ці «прогалини» має можливість закрити.

На період реабілітації гомеопатичне лікування можливе на будь-якому етапі. Гомеопатичні препарати значно покращують стан ушкодженої та суміжних тканин, зменшуються прояви симптоматики (болі голови, головокружіння, заточування, кульгання, парези, проблеми з пам’яттю).

Чим раніше почате лікування – тим кращий результат ми спостерігаємо.

Лікування довгострокове, можливо підтримуюче лікування на роки після тяжких інсультів (як і у «офіційній медицині»).

Паркінсонізм

При даній патології є гарні результати тільки при симптоматичному паркінсонізмі. Справжній паркінсонізм вимагає замісної терапії і гомеопатія тут може бути лише доповнення до основного лікування.

Розсіяний склероз

Як показують дослідження останніх років – дана патологія досить не однорідна за симптоматикою, перебігом, прогнозом і т.д.

Застосування гомеопатії можливе спочатку як доповнення до основного лікування, а згодом – підтримуюча терапія у період ремісії. Пацієнти, що знаходяться на гомеопатичній терапії рідше мають загострення, вони не такі виражені, мають менші залишкові явища.

Рішення про повний перевід на гомеопатію, як основний метод лікування може прийняти лише лікар-гомеопат в процесі лікування.

Епілепсія

Процент хворих з даною патологією неухильно росте. Це пов’язують з дуже багатьма факторами.

Гомеопатія може бути для даних пацієнтів гарною допомогою.

При ессенціальній (тобто істинній епілепсії) можливо добитися зниження дози протисудомних препаратів до мінімальних та зберігати її досить довгий час (з адекватним терапевтичним ефектом). Це дає можливість не гальмувати розумову діяльність (це досить актуально у дитячій епілептології), зменшити інші побічні ефекти препаратів.

При травматичній епілепсії у частини хворих вдається повністю зняти протисудомні препарати, повністю прибравши наслідки травми (але лікування довготривале), частина хворих залишається на мінімальних дозах проти судомних препаратів.

При будь-якій епілепсії вдається активувати розумову діяльність та зменшити відставання у розвитку у дітей.

Лікування довгострокове!

Головокружіння

Проблемами головокружіння на даний час займається ціла наука – невроотологія. Причин головокружіння маса, але гомеопатія має кращі результати в порівнянні з іншими методами лікування.

Захитування

Проблема серйозна і дедалі поширеніша у всіх вікових групах. Офіційна медицина пропонує багато медикаментів, що гальмують нервову систему в момент виникнення захитування, але не лікують.

Гомеопатія в змозі вирішити цю проблему у дітей повність, у до рослих частково (багато захворювань дають симптоматику захитування, і не всі вдається вирішити повністю).

Лікування декілька місяців.

Люмбаго (радикуліт, «простріл»), ішиас (запалення сідничного нерва), міжреберна невралгія

Гомеопатія в цих ситуаціях досить ефективна. Поступається першістю тільки блокадам, та вони останнім часом малопоширені (обмаль спеціалістів, що їх вміють робити) та мають короткий термін дії, а саму причину не усувають.

Гомеопатію дії в двох напрямках:

  • знімає запалення
  • усуває біль, тим самим зменшує м’язове напруження та набряк запалених тканин.

Ефект настає досить швидко – години, а у деяких випадках миттєво (при ранньому початку лікування).

У поєднанні з мазями та бальзамами (не гомеопатичними) ефект наступає швидко і тримається довго (якщо говорити про рецидивуючий радикуліт).

Протрузії та грижі міжхребцевих дисків

Звісно, гомеопатія не відновить ушкодженого диску, не поверне йому еластичність здорової тканини, але у даній ситуації досить ефективна. Такий діагноз – проблема на довгі роки і операція тут не завжди дає ефект. Такі пацієнти змушені приймати масу ліків, що мають проти покази, побічні ефекти.

Гомеопатія дає можливість зменшити дози «хімічних» препараті, зменшити їх побічні впливи на шлунково-кишковий тракт, алергічні реакції. У великої кількості пацієнтів вдається добитися сталої ремісії та перевести їх тільки на гомеопатичні препарати.

Онкологічні захворювання та доброякісні пухлини нервової системи

Використання гомеопатії тільки в післяопераційному періоді, як складова частина реабілітації.